Konference Industry Open 2019

Čtvrtek 13. 6. / Moving Station

8:30 – 9:30
Registrace (hala Moving Station)

9:30 – 10:00
Slavnostní zahájení konference (velký sál)

10:00 – 10:20
Tomáš Raboch: Úvod do tématu industriálního turismu

10:20 – 10:40
Adam Hajduga: Jak vybudovat úspěšnou industriální stezku

10:40 –11:00
Coffee Break (malý sál)

11:00 – 11:20
Jaromír Prokop: Marlenka – proč se firmě vyplatí se otevřít návštěvníkům?

11:20 – 11:40
Zwickau – projekt InduCult2.0

11:40 – 12:00
Joeri Januarius: Proč v historickém městě Gent rozvíjíme industriální turismus

12:00 – 12:30
Panelová diskuse s dopoledními mluvčími

12:30 – 13:40
Oběd (malý sál)

13:40 – 14:00
Šárka Jiroušková: Proměna čistírny odpadních vod v Bubenči

14:00 – 14:20
Petr Holeček: Kaolinový důl v Nevřeni se otevírá veřejnosti

14:20 – 14:40
Sebastian Eck: Festival industriální kultury jako každoroční oslava industriálního turismu

14:40 – 15:10
Panelová diskuse s odpoledními mluvčími

15:10 – 15:15
Ukončení hlavního programu konference Industry Open

18:00 – 22:00
Společenský večer Industry Open 2019 (malý sál a kavárna Moving Station)

Mluvčí

Sebastian Eck

Po svých studiích práv a marketingu působil Sebastian na pozici eventového specialisty v organizacích působících v turismu. Staral se o široké spektrum kulturních a společenských akcí od koncertů přes sportovní události až po roadshows a kulturní festivaly s návštěvností v desítkách tisíc. V současné době působí v organizaci Ruhr Turismus, regionální organizaci zajišťující destinační management v oblasti německého Porůří. Jednou z událostí, o které se Sebastian stará, je festival ExtraSchicht – Noc industriální kultury.

Adam Hajduga

Adam Hajduga je viceprezidentem Evropské stezky industriálního dědictví (ERIH). Industriálním turismem se zabývá v teorii i praxi. Svoji profesní kariéru spojil s budováním industriální stezky ve Slezsku (Szlak Zabytków Techniki) jako produktu cestovního ruchu a Industriádou, největším festivalem industriálního dědictví v Evropě. Představí cestu, kterou se ve Slezsku podařilo ujít při budování úspěšného produktu a festivalu, které každoročně lákají sta tisíce návštěvníků.

Petr Holeček

Na Plzeňsko, konkrétně do Nevřeně, se Petr přestěhoval v roce 2006. Původní profesí stavební inženýr – vodohospodář vedl v roce 2013 projektový tým Centra Caolinum Nevřeň, stál u vzniku jeho expozice. Udržitelný rozvoj, ale i historie Nevřeně, nebo i např. Přebuzi v Krušných horách, patří dlouhodobě mezi jeho záliby. I v dalších letech spolupracoval na aktivitách spojených se zachováním a zabezpečením kaolinového dolu v Nevřeni, mimo jiné i z pozice místostarosty obce. Se svými kolegy má v tuto chvíli důvod k oslavě – kaolinový důl v Nevřeni se povedlo otevřít návštěvníkům. O tom, kudy vedla cesta k tomuto úspěchu, nám poví ve své prezentaci.

Joeri Januarius

Joeri Januarius je koordinátorem ETWIE – centra industriálního dědictví Industriemuseum v belgickém Gentu, hostujícím profesorem industriálního dědictví na univerzitách v Bruselu a Antverpách a belgickým národním koordinátorem sítě ERIH. Na konferenci bude hovořit o tom, že věnovat se industriálnímu turistům se vyplatí i v historickém městě, jako je Gent. Každé místo má svůj industriální příběh, stačí ho jen začít vyprávět.

Šárka Jiroušková

Stará čistírna odpadních vod v Praze Bubenči je jedním z oblíbených industriálních turistických cílů i volnočasovým prostorem pro Pražany. Šárka Jiroušková, stavební inženýrka a doktorka architektury, se oboru industriálního dědictví věnuje již 25 let a nyní působí jako vedoucí oddělení pro průmyslové dědictví právě ve Staré čistírně. Šárky prezentace představí to, jak se ze staré čistírny stal atraktivní turistický cíl a živé místo pro firmy i filmové štáby, které dokonce usiluje o zápis do UNESCO.

Jaromír Prokop

Industriální turismus nemusí být jen o strojích, ozubených kolech a kouři z komínů. Toho jsou důkazem firmy z oblasti potravinářského průmyslu. Jaromír Prokop, marketingový manažer společnosti Marlenka international promluví o tom, proč se firmě vyplatí vybudovat návštěvnické centrum a pustit návštěvníky do výroby, a jak z toho společnost benefituje.

Tomáš Raboch

Práci v cestovním ruchu a službách se věnuje celou svou dosavadní kariéru. V minulosti působil 11 let v Plzeňském Prazdroji v úseku Tourism and Heritage, kde řídil projekty budování a zdokonalování návštěvnických tras v Plzni, Praze, Velkých Popovicích a Nošovicích. Jako národní reprezentant ERIH (European route of industrial heritage) působí velmi aktivně v industriálním turismu, jako konzultant spolupracuje na projektech řady firem a institucí i na evropských projektech přeshraniční spolupráce v cestovním ruchu.

Gina Zimmerman

Gina Zimmerman se dlouhodobě zabývá rozvojem a propagací projektů v oblasti industriální kultury.  Od roku 2016 až do letošního května vedla ve městě Zwickau projekt InduCult2.0., který spojoval osm středoevropských regionů za účelem podpory industriální kultury, cestovního ruchu a kreativních průmyslů. Účastníky konference seznámí s výsledky projektu a některými postupy dobré praxe. 

Místo konání

Konference se uskuteční v kulturním centru Moving Station v bývalé nádražní budově na Jižním Předměstí.

Koperníkova 56
301 00 Plzeň

GPS: 49.7404428425, 13.3663570844

Více informací o Plzni a Plzeňském kraji najdete na www.visitplzen.eu a www.turisturaj.cz.

Registrace

Registrovat se na konferenci můžete na emailu info@industryopen.cz až do 31. května 2019.
Vzhledem k omezenému počtu míst musí být vaše registrace potvrzena ze strany pořadatelů.

DALŠÍ INFORMACE

Ubytování
Pokud hledáte ubytování během konference v Plzni, neváhejte kontaktovat naše kolegy z Turistického informačního centra: info@visitplzen.eu, +420 378 035 330.

Tlumočení
Příspěvky zahraničních hostů budou simultánně tlumočeny do češtiny.

Zavřít menu