Logo konference Industry Open Plzeň

Letošní ročník byl přesunut na rok 2021!

Konfernce Industry open DEPO2015 Plzeň

prozatím bez termínu / DEPO2015

8:30 – 9:30
Registrace 

9:30 – 10:00
Slavnostní zahájení konference 

10:00 – 10:20
Dopolední blok přednášek

12:00 – 12:30
Panelová diskuse s dopoledními mluvčími

12:30 – 13:30
Oběd 

13:30 – 15:30
Odpolední blok přednášek

18:00 – 22:00
Společenský večer 

Mluvčí z ročníku 2019

Mluvčí třetího ročníku konference představíme začátkem roku 2021.

Sebastian Eck

Po svých studiích práv a marketingu působil Sebastian na pozici eventového specialisty v organizacích působících v turismu. Staral se o široké spektrum kulturních a společenských akcí od koncertů přes sportovní události až po roadshows a kulturní festivaly s návštěvností v desítkách tisíc. V současné době působí v organizaci Ruhr Turismus, regionální organizaci zajišťující destinační management v oblasti německého Porůří. Jednou z událostí, o které se Sebastian stará, je festival ExtraSchicht – Noc industriální kultury.

Adam Hajduga

Adam Hajduga je viceprezidentem Evropské stezky industriálního dědictví (ERIH). Industriálním turismem se zabývá v teorii i praxi. Svoji profesní kariéru spojil s budováním industriální stezky ve Slezsku (Szlak Zabytków Techniki) jako produktu cestovního ruchu a Industriádou, největším festivalem industriálního dědictví v Evropě. Představí cestu, kterou se ve Slezsku podařilo ujít při budování úspěšného produktu a festivalu, které každoročně lákají sta tisíce návštěvníků.

Petr Holeček

Na Plzeňsko, konkrétně do Nevřeně, se Petr přestěhoval v roce 2006. Původní profesí stavební inženýr – vodohospodář vedl v roce 2013 projektový tým Centra Caolinum Nevřeň, stál u vzniku jeho expozice. Udržitelný rozvoj, ale i historie Nevřeně, nebo i např. Přebuzi v Krušných horách, patří dlouhodobě mezi jeho záliby. I v dalších letech spolupracoval na aktivitách spojených se zachováním a zabezpečením kaolinového dolu v Nevřeni, mimo jiné i z pozice místostarosty obce. Se svými kolegy má v tuto chvíli důvod k oslavě – kaolinový důl v Nevřeni se povedlo otevřít návštěvníkům. O tom, kudy vedla cesta k tomuto úspěchu, hovořil ve své prezentaci.

 

Joeri Januarius

Joeri Januarius je koordinátorem ETWIE – centra industriálního dědictví Industriemuseum v belgickém Gentu, hostujícím profesorem industriálního dědictví na univerzitách v Bruselu a Antverpách a belgickým národním koordinátorem sítě ERIH. Na konferenci hovořil o tom, že věnovat se industriálnímu turistům se vyplatí i v historickém městě, jako je Gent. Každé místo má svůj industriální příběh, stačí ho jen začít vyprávět.

Šárka Jiroušková

Stará čistírna odpadních vod v Praze Bubenči je jedním z oblíbených industriálních turistických cílů i volnočasovým prostorem pro Pražany. Šárka Jiroušková, stavební inženýrka a doktorka architektury, se oboru industriálního dědictví věnuje již 25 let a nyní působí jako vedoucí oddělení pro průmyslové dědictví právě ve Staré čistírně. Šárky prezentace představila, jak se ze staré čistírny stal atraktivní turistický cíl a živé místo pro firmy i filmové štáby, které dokonce usiluje o zápis do UNESCO.

Tomáš Raboch

Práci v cestovním ruchu a službách se věnuje dlohodobě. V minulosti působil 11 let v Plzeňském Prazdroji v úseku Tourism and Heritage, kde řídil projekty návštěvnických tras v Plzni, Praze, Velkých Popovicích a Nošovicích. Jako národní reprezentant ERIH působí velmi aktivně v industriálním turismu, jako konzultant spolupracuje na projektech řady firem a institucí i na evropských projektech přeshraniční spolupráce v cestovním ruchu.

Gina Zimmerman

Gina Zimmerman se dlouhodobě zabývá rozvojem a propagací projektů v oblasti industriální kultury.  Od roku 2016 až do letošního května vedla ve městě Zwickau projekt InduCult2.0., který spojoval osm středoevropských regionů za účelem podpory industriální kultury, cestovního ruchu a kreativních průmyslů. Účastníky konference seznámila s výsledky projektu a některými postupy dobré praxe. 

Místo konání

Konference se uskuteční v kreativní zóně DEPO2015, která vznikla z bývalých garáží dopravních podniků.

Presslova 14
301 00 Plzeň

GPS: 49.7404428425, 13.3663570844

Více informací o Plzni a Plzeňském kraji najdete na www.visitplzen.eu a www.turisturaj.cz.

Registrace

Vzhledem k vládním opatřením jsme byli nuceni letošní ročník konference zrušit. Program, který jsme pro vás připravili, přesouváme na příští rok. O spuštění registrací vás budeme včas informovat.


DALŠÍ INFORMACE

Ubytování
Pokud hledáte ubytování během konference v Plzni, neváhejte kontaktovat naše kolegy z Turistického informačního centra: info@visitplzen.eu, +420 378 035 330.

Tlumočení
Příspěvky zahraničních hostů budou simultánně tlumočeny do češtiny.